У Володимирському ТМО вчора, 26 червня відбулося виїзне засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Мирослави Якимчук.
З вітальним словом до колег звернувся голова Володимирська райдержадміністрація Лобач Юрій Володимирович.
Заступник голови Волинська обласна державна адміністрація , Голова Координаційної Ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії Якимчук Мирослава Василівна повідомила інформацію щодо актуальних питань з ВІЛ- СНІДу на сучасному етапі.
Начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Легкодух Юрій Васильович доповів про позитиви та труднощі реалізації Стратегії подолання епідемій ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів в області до 2030 р.
Медичний директор Володимирського ТМО Баюн Віталій Володимирович та завідувач інфекційним відділенням, керівник кабінету “Довіра”, що займається профілактики та боротьби з ВІЛ-інфікуванням населення Потирук Дмитро Валерійович та акушер-гінеколог Володимирського ТМО Загорський Віктор Ігорович доповіли про організацію надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД і туберкульоз у Володимирському районі.
Кабінет “Довіра” у КП “Володимирському ТМО” створений 01.10.2014 року. Сайт антиретровірусної терапії створений 25.05.2017 року. У профільному кабінеті є можливість анонімно пройти безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, проконсультуватися у лікарів з питань її профілактики, пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок.
Від початку війни 35 хворих на ВІЛ з числа внутрішньо переміщених осіб було проконсультовано та видано АРТ в кабінеті “Довіра” КП “Володимирського ТМО”.
У 2-х військових, які перебували на лікуванні у нашому закладі було вперше виявлено ВІЛ. Обидва поставлені на облік та отримують АРТ.
Результати з роботи кабінету “Довіра” у Володимирському ТМО:
- Інформованість населення;
- Вільний доступ до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію;
- Проведення профілактичної антиретровірусної терапії по передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, видача АРТ ВІЛ-інфікованим;
- Запровадження замісної підтримуючої терапії, метадонова програма.