Чимало людей час від часу відчувають сум або помічають, що почуваються інакше, ніж зазвичай.
Восени та взимку, коли дні стають коротшими, багато хто стикається із так званою “зимовою хандрою”, а зі збільшенням світлового дня навесні настрій, як правило, покращується.
➡Такі зміни можуть набувати серйозного характеру, впливаючи на наші емоції, думки та поведінку — усе це може вказувати на наявність сезонного афективного розладу (САР).
➡Сезонний афективний розлад — це форма повторюваного (рекурентного) депресивного розладу, яка має виражену сезонну залежність.
➡У людей із САР можуть спостерігатися смуток, дратівливість, часті сльози, втома, млявість, труднощі з концентрацією, надмірний сон, нестача енергії, зниження рівня активності, уникнення соціальних контактів, сильна тяга до вуглеводів і цукру, а також збільшення ваги через переїдання.
➡САР – це не просто туга чи меланхолія. Важливо вчасно діагностувати стан і почати лікування. Не ігноруйте симптоми. 🙌
➡️Якщо ви відчуваєте пригнічений настрій, варто звернутися до лікаря, щоб отримати допомогу та план лікування.
📎Нагадаємо у Володимирському ТМО є Центр ментального здоров’я. Його створення є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Команда Центру включає лікаря-психіатра, психолога, психотерапевта, клінічного психолога та соціального працівника.
🫂Якщо Ви відчуваєте, що потребуєте допомоги, запрошуємо у Володимирське ТМО ♥️