Процедура очищення крові за допомогою апарату «штучна нирка», або гемодіаліз, є одним з поширених методів терапії термінальної стадії хронічної ниркової недостатності.
У КП «Володимир-Волинське ТМО» на лікуванні на даний момент перебуває 10 пацієнтів на системному діалізі. Серед них здебільшого пацієнти, що хворіють на цукровий діабет, або ж у яких спостерігається нефросклероз (простими словами, зморщення нирки) з тих чи інших причин. Більшість пацієнтів очікують на трансплантацію органу, яка дозволить їм жити повноцінно, не залежачи від процедури гемодіалізу, яку вони проходять тричі на тиждень по чотири години.
Важливо розуміти, що існує гострий і хронічний (програмний) гемодіалізи.
Гострий гемодіаліз
Гострий гемодіаліз проводиться при отруєннях різними речовинами, що супроводжуються гострою нирковою недостатністю, при захворюваннях, що супроводжуються порушенням кровотоку нирок, порушенням відходження сечі, при станах, коли нирки не виконують свої функції в достатньому обсязі. У таких випадках є два варіанти розвитку подій: або відновлюється функція нирок, або ж вона буде втрачена і йтиметься про хронічну ниркову недостатність та про необхідність проведення системного діалізу.
Хронічний гемодіаліз
Хронічний гемодіаліз є більш частим і показанням для нього служить термінальна стадія ниркової недостатності.
Варто зазначити, що гемодіаліз лише частково заміщає ниркову функцію, він не здатний повністю відтворити функцію здорових нирок. За допомогою цієї процедури кров пацієнта очищається від азотистих шлаків, які, акумулюючи в організмі, викликають негативні зміни самопочуття і стану організму пацієнтів (диспепсію, нервові і дихальні розлади, свербіж шкіри і ін.).
По-друге, за допомогою гемодіалізу вдається видалити зайву рідину, яка накопичується в організмі пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю внаслідок прийому їжі і рідини.
По-третє, гемодіаліз коригує електролітні зміни, що виникають в організмі людини з ненормально функціонуючими нирками, наприклад, гіперкаліємію (відомо, що надлишок калію може призвести до зупинки серця).
Важливим фактором ефективності гемодіалізу є не лише якість обладнання для очищення крові (апарат штучної нирки), а й наявність спеціальної системи водопідготовки. Це важливий фактор ефективності процедури. Суть водопідготовки в тому, що велика система фільтрів-колон очищає водопровідну воду, роблячи її фактично ультрачистою, або деіонізованою. Ефективність таких систем водопідготовки оцінюється рівнем очищення води.
Завдяки встановленій у Володимир-Волинському ТМО системі вода на апарати йде практично дистильована, без зайвих домішків, також проходить через пом’якшення та декальцифікацію, що забезпечує максимальне очищення.
Нагадуємо, що для отримання інформації щодо роботи ТМО, а також для запису на прийом до вузькопрофільних спеціалістів можна звернутись у довідкове бюро за номером телефону: 063 138 1172 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 15:30).